Kulinarno-alchemiczna podróż po krainach słynących z uprawy lawendy i świetnej kuchni!!
„Słońce na talerzu, czyli bałkańskie smaki i lawendowe klimaty”

Na warsztatach wyczarujemy razem własne gorące Bałkany – bałkańskie smaki, bałkańskie klimaty owiane lawendową mgiełką oraz nauczymy was jak własnoręcznie zrobić własne kremy, olejki i mydła w alchemicznych, lawendowych oparach:) I oczywiście nauczymy Was wyczarować smaki, nastroje i klimaty, którymi na kolacjach, obiadkach i przyjęciach i śniadaniach oczarujecie Waszych przyszłych Gości.
Podczas warsztatów będziemy razem gotować, przyprawiać, smakować, czarować i alchemicznie eksperymentować. Ponadto wypoczniecie w Lawendowej Osadzie – najlepszym gospodarstwie agroturystycznym w województwie pomorskim(www.lawendowaosada.pl) oraz w naszym Lawendowym Welness & SPA (Gorąca Balia z jacuzzi i chromoterapią, prawdziwa Ruska Bania)

Zgłoszenie uczestnictwa:
Zgłoszenia przyjmujemy drogą mailową:
kontakt@lawendowaosada.pl
lub telefoniczną: 511-975-929

Program warsztatów:
Pierwszy dzień „Bałkańskich smaków i lawendowych klimatów”
17.00 Przyjazd do Lawendowej Osady i zakwaterowanie w Lawendowych Chatkach
18.00 Przygotowujemy razem bułgarską kolację i wyczarujemy nastrój bałkańskiego domu, czyli bałkańskie przysmaki i klimaty przygotowane w kilka chwil, w świetnym towarzystwie i z kieliszkiem bułgarskiego wina i Rakiji:). Rozpoczynamy kulinarną podróż na Bałkany! 🙂

„..naszym zadaniem jest nauczyć Was jak rozanielić Waszych przyszłych Gości bałkańskimi smakami i gorącymi lawendowymi klimatami….

Drugi dzień w „Bałkańskich smaków i lawendowych klimatów”
9.00 Razem przygotujemy bałkańskie śniadanie w wersji słodkiej i pikantnej:)
„…między innymi bałkańskimi smakowitościami będzie sirene, domowa ricotta, mozzarella… i dużo czubricy z lawendą :)… „

11.30 Warsztaty alchemiczne: część pierwsza warsztatów z wytwarzania lawendowych olejków i hydrolatu lawendowego oraz druga część warsztatów, na których zrobimy kremy i nauczymy Was jak w domowych warunkach przygotować swój własny krem oraz olejek pachnący lawendą.
16.00 Warsztatów kulinarnych i kulinarnej podróży po Bałkanach ciąg dalszy:). Postaramy się nauczyć Was jak uwieść waszych bliskich smakiem i klimatem bałkańskiej obiadokolacji!!
„..czyli kulinarnych szaleństw z szczyptą lawendy, gorącym powiewem znad Bałkanów i ucztą dla naszych kubeczków smakowych ciąg dalszy…”
20.00 Relaks w naszym lawendowym SPA, czyli relaksujące wieczorne kąpiele w wielkiej Gorącej Balii z jacuzzi i chromoterapią i seans w Ruskiej Bani czyli prawdziwej drewnianej saunie opalanej drewnem.

Trzeci Dzień „Bałkańskich smaków i lawendowych klimatów”
8.30 Śniadanie: bułgarskie śniadanie owiewane lawendowym aromatem krok po kroku… 🙂
Czyli poranne pyszności, które rozanielą podniebienia Wasze, a w przyszłości mamy nadzieje, że i Waszych niespodziewanych lub spodziewanych Gości:)

10.00 Warsztaty alchemiczne: Wytwarzamy naturalne mydełka z lawendą, by móc odrobinę tego pachnącego klimatu zabrać do domu i nie zapomnieć o klimatach, które w każdej chwili będzie można spróbować stworzyć i odtworzyć… u siebie!! 🙂

Uwaga:
W zależności od liczności grupy warsztatowej, kolejność i rozkład w czasie poszczególnych elementów warsztatów może ulec zmianom.
Dla chętnych, pierwszego dnia, po wcześniejszym zgłoszeniu możliwość dodatkowo płatnych masaży.

Co ze sobą wziąć
• dobry humor i pozytywne nastawienie,
• szlafrok, strój kąpielowy i klapki,
• nieprzemakalne i wygodne buty,
• wygodne i ciepłe ubranie, kurtkę przeciwdeszczową,
• kapcie by poczuć się jak w domu,
• dla dopieszczenia Bałkańskiej atmosfery, można zabrać ze sobą ciuszki w bałkańskim klimacie lub po prostu swobodny ubiór w którym będziecie się czuć komfortowo:)

Organizują:
Lavandula Naturalis dr Barbara Idczak oraz Gospodarstwo Agroturystyczne Lawendowa Osada
Miejsce:
Lawendowa Osada, Przywidz, ul. Młyńska 6A (27 km od Gdańska).
Prowadzą:
Agnieszka Piórko ¬ – mama trzech małych muszkieterów :). Z wykształcenia i zamiłowania filolog-slawistka-bułgarystka, która chce pokazać, że Bułgaria to nie tylko Złote Piaski i ciepłe morze – to kraj z niezwykłą historią i kulturą, gdzie najpiękniejsze są góry, a ludzie mają serce na dłoni. Wielbicielka i propagatorka kuchni bałkańskiej, która bałkańskich specjałów uczyła się od cudownych bułgarskich gospodyń. Prowadzi agroturystykę na Żuławach Wiślanych z jej wyśmienitą kuchnią. Jest również urzędnikiem z niereformowalną wiarą w lepsze jutro

Barbara Idczak, dr inż. nauk chemicznych, uprawiająca wraz z mężem certyfikowane ekologicznie, pierwsze i największe w północnej Polsce, na Pomorzu i Kaszubach pole lawendy. Prowadzi wraz mężem najlepsze gospodarstwo agroturystyczne w województwie pomorskim – Lawendową Osadę oraz Zagrodę Edukacyjną. Ale przede wszystkim to mama trójki dzieci i żona swego męża Uwielbia wyzwania, uwielbia budować i odrestaurowywać. Ma głowę pełną pomysłów. Przetwarza lawendę na wiele sposobów pozyskując z niej kulinarne i kosmetyczne cudeńka.
Uwielbia smaczne jedzenie, świetnie gotuje i ciągle eksperymentuje kulinarnie, najpierw na mężu, następnie na reszcie rodziny, a w końcu na Naszych Gościach, którzy są z tego bardzo zadowoleni:)

Wskazówki dojazdu:
z Gdańska należy kierować się na Kościerzynę trasą przez Kolbudy (zjazd na wysokości Oruni). Na końcu Przywidza jest skrzyżowanie ze stacja benzynową i na nim należy skręcić w prawo w stronę Grabowa. Po około 200 m należy skręcić w prawo i kierować się na drewniana bramę z napisem Lawendowa Osada i oznaczeniem 6A i już jesteście u nas :).

Od strony Kościerzyny należy kierować się drogą na Gdańsk przez Nową Karczmę. Na początku Przywidza jest skrzyżowanie ze stacja benzynową i na nim należy skręcić w lewo w stronę Grabowa. Po około 200 m należy skręcić w prawo i kierować się na drewniana bramę z napisem Lawendowa Osada i oznaczeniem 6A i już jesteście u nas :).
Można do nas dojechać autobusem PKS z Gdańska Głównego lub z Kościerzyny, a tam uprzednio np. pociągiem (dzwońcie-podpowiemy:)).
Czekamy, do zobaczenia, szerokiej drogi.
W razie problemów z trafieniem – proszę dzwońcie 511-975-929.

Uwagi dodatkowe
W przypadku, gdyby nie udało się stworzyć pełnej grupy warsztatowej zwracamy wpłaconą sumę i zawiadamiamy o terminie następnych warsztatów.
Będziecie gośćmi w naszym prywatnym domu, w naszym gospodarstwie. Wszystkie receptury będące przedmiotem niniejszych warsztatów zostały przez nas opracowane i są naszą własnością.