Posiadamy pierwszą w województwie pomorskim plantację lawendy i jedną z zaledwie kilku w Polsce. W naszym gospodarstwie agroturystycznym goście korzystać mogą z leczniczych i relaksujących właściwości lawendy w postaci posiłków i produktów oraz dobroczynnego i kojącego zmysły pola lawendy.

Lawenda posiada szereg dobroczynnych właściwości zarówno leczniczych jak i relaksujących. Działa uspokajająco na skołatane nerwy. Herbata z dodatkiem lawendy doskonale wycisza po dniu pełnym zgiełku. Od czasów starożytnych używana była jako środek wonny, składnik perfum, znajdowała szerokie zastosowanie w aromaterapii, ziołolecznictwie. Jest składnikiem wielu przypraw i różnorakich zestawów zapachowych. Kwiaty lawendy działają antyseptycznie, bakteriobójczo i przeciwskurczowo, znieczulająco i antyreumatyczne, uspakajają akcje serca i podnoszą jego odporność. Lawenda oczyszcza nasze powietrze rosnąc w pobliżu miejsc wypoczynku. Cała siła tej rośliny skupia się wokół olejku w niej zawartego – stąd olejek lawendowy jest wykorzystywany m.in. w kremach, balsamach, olejkach do masażu. W lecznictwie ludowym olejek lawendowy używany jest jako maść wcierana w bolące mięśnie, stawy oraz korzonki, a także miejsca dotknięte paraliżem, stłuczone oraz na zwichnięcia.

Lawenda, w aromaterapii, jest stosowana w leczeniu depresji, oparzeń, trądziku, wysypki, zapalenia stawów, stopy atlety, łuszczycy, bezsenności, bólu, kołatania serca, niepokoju i nerwowości. Rozluźnia mięśnie i łagodzi napięcia. Stosując do aromaterapii mieszanki ziół – głównie z lawendą, która rośnie na naszej plantacji oraz olejki oferujemy przyjemny i regenerujący sposób relaksu. W naszej Wiosce SPA oferujemy różne produkty SPA oparte m.in. na wytwarzanych przez siebie mieszankach ziół do aromaterapii, solach, olejkach i mydłach opartych na lawendzie a także świeże i suszone bukiety lawendy.

UWAGA: posiadamy jeszcze suszone bukiety lawendy na sprzedaż!