Balie wypełnione po brzegi wodą pełniły niegdyś funkcje wanien. Od kiedy po raz pierwszy drewnianą balię połączono z piecem opalanym drewnem, kąpiel stała się nie tylko niezbędną czynnością higieniczną, ale również odprężającym, zdrowotnym rytuałem. Do dziś, niezależnie od pory roku, poddajemy ciało relaksującemu działaniu wody i wygrzewamy je w gorącej parze. Czerpiąc przyjemność z kąpieli w balii, możemy równocześnie zadbać o zdrowie. Odpoczynek w gorącej balii uspokaja umysł i hartuje ciało. W baliach kąpielowych, rozgrzanych do wysokich temperatur, odpoczywamy na przeznaczonych do tego ławeczkach, dbając, aby serce znajdowało się ponad powierzchnią wody. Nasza balia jest ogromną drewnianą balią mieszcząca nawet do 10 osób, umiejscowioną w niesamowitej scenerii – pomiędzy ścianą starego lasu a plantacją przecudnie pachnącej lawendy. W balii zamontowany jest zestaw do chromoterapii, czyli wykorzystania w odpowiedni sposób leczniczych właściwości, jakie kryją w sobie światło i kolor, oraz niezwykle relaksując hydromasaż powietrzny, oraz  hydromasaż wodny czyli jacuzzi. Ludzkie ciało stanowi mieszaninę fal elektromagnetycznych, świetlnych i dźwiękowych o różnych częstotliwościach i długościach, które postrzegane są jako kolor lub dźwięk. Już starożytni doceniali tajemnicze oddziaływanie światła i barw. Zauważyli, że to one mają życiodajną energię niezbędną do utrzymania harmonii, a dobre samopoczucie związane jest między innymi z prawidłową równowagą kolorów w organizmie. To właśnie chromoterapia ma pomóc w utrzymaniu tej równowagi, poprzez eliminację lub dostarczenie określonego koloru.

W naszej Wiosce SPA zażyć można niezapomnianego doświadczenia jakim jest kąpiel z hydromasażem powietrznym, hydromasażem wodnym, z chromoterapią, na łonie przyrody pod gołym niebem o każdej porze roku – czy to np. w letnią noc czy zimowy poranek czy wieczór przy trzaskającym mrozie, gdzie siedzieć będziemy w gorącej kąpieli, a wokół nas będą zaspy śnieżne. Ten rodzaj wypoczynku jest idealny w ciepłe, przyjemne, letnie wieczory, lecz znacznie bardziej niesamowitym staje się zimą.  Przy minusowych temperaturach parująca woda z balii i zimowy mróz stają się wyzwaniem dla osób spragnionych większych doznań. Niemniej jednak kąpiel w gorącej podświetlanej w niesamowity sposób wodzie jest szczyptą luksusu służącą tak potrzebnemu każdemu z nas relaksowi. Zainstalowany w balii gorącej hydromasaż powietrzny to odmiana masażu relaksującego, hydromasaż wodny jest zaś najlepszy dla osób, które często odczuwają bóle mięśni.

Naszą balię małą- balię zimną możemy wykorzystać jako miejsce, gdzie ochłodzimy się po seansie w bani ruskiej lub kąpieli w balii gorącej. Wypełniona zimną wodą balia pozwoli błyskawicznie orzeźwić ciało i wytrzeźwieć rozleniwionym zmysłom.

cena: 500zł/seans – cena dotyczy Gości z jednej chatki i trwa do 2h