Szanowni Państwo – w związku z Covid-19 obserwatorium astronomiczne pozostaje zamknięte i wyłączone z użytkowania.

W Lawendowej Osadzie mamy profesjonalne Obserwatorium Astronomiczne.

Obserwatorium astronomiczne jest marzeniem wielu miłośników astronomii. Marzeniem, które w Lawendowej Osadzie stało się realne i co więcej, jest ono w zasięgu ręki:)

Poprzez odpowiedni dobór przyrządów zestaw Obserwatorium przeznaczone jest zarówno dla amatorów jak i profesjonalistów. Główny teleskop to tuba optyczna Schmidta-Cassegraina o średnicy zwierciadła 280mm i ogniskowej obiektywu 2800mm (największe powiększenie użyteczne wynosi 419) posadowiona na montażu paralaktycznym wyposażonym m.in. w system ‘go to’ z bazą >40000 obiektów i opcję śledzenia ciał niebieskich. W obserwatorium dostępny jest także cały zestaw profesjonalnych okularów z ogniskową dochodzącą nawet do 31mm. Obserwatorium wyposażone jest również w teleskopy ‘wspomagające’ typu Dobson o mniejszej średnicy i prostsze w użytkowaniu, które umożliwią symultaniczne obserwacje nieba lub obserwacje wprost z pola lawendy lub tarasu domku.

Zapraszamy amatorów i miłośników astronomii i astrofotografii!

Rezerwacje i zapytania zainteresowanych prosimy kierować telefonicznie 511 975 929 lub mailowo: kontakt@lawendowaosada.pl

cd. strony w budowie:)