Lawendowa Osada położona jest w bezpośredniej bliskości starego bukowego lasu i aromatycznego pola lawendy, blisko jeziora i dwóch stoków narciarskich w odległości 3km – w Przywidzu i Trzepowie, w samym sercu Szwajcarii Kaszubskiej i niecałe 30 km od Trójmiasta. Godny podkreślenia jest również całoroczny charakter naszego siedliska, który ukoi zimowych turystów po trudach aktywnego wypoczynku czy też rozgrzeje mniej aktywnych gości po zimowych mrozach.

Przywidz, w którym położone jest nasze siedlisko jest bardzo atrakcyjnym miejscem dla turystów z całej Polski ze względu na swoje walory przyrodnicze i kulturowe. Przywidz, położony jest wśród lasów, nad pięknym, czystym Jeziorem Przywidzkim (znajduje się tu miedzy innymi kąpielisko, rezerwat “Wyspa na Jeziorze Przywidzkim”, Ścieżka edukacyjna wzdłuż zachodniego brzegu Jeziora Przywidzkiego, wczesnośredniowieczne grodzisko).

Z walorów Przywidza można korzystać przez cały rok. Wiosną polecamy spacery i wycieczki rowerowe po okolicy, która urzeka budzącą się po śnie zimowym przyrodą. Latem warto jest odpocząć nad pobliskimi przepięknymi jeziorami, jesienią namawiamy do grzybobrania w pełnych grzybów okolicznych lasach, a zimą oprócz podziwiania pięknych widoków warto jest skorzystać z możliwości uprawiania sportów zimowych na dwóch stokach narciarskich leżących w promieniu trzech kilometrów od Lawendowej Osady i przepięknych trasach, na których można uprawiać m.in. narciarstwo biegowe.

Lawendowa Osada jest świetnym miejscem wypadowym do zwiedzania całej Szwajcarii Kaszubskiej i lezącego nieopodal Trójmiasta. W pobliżu znajdują się ponadto takie atrakcje jak:
– Dom do góry nogami i park liniowy w Szymbarku,
– ogólnodostępny Skatepark i siłownia na świeżym powietrzu w Przywidzu,
– Stadnina koni i Park Przygody w Przywidzu,
– wypożyczalnia rowerów oraz wypożyczalnia sprzętu wodnego,
– Wyciągi narciarskie w Trzepowie i Przywidzu,
– restauracja, karczma, pub, pierogarnia,
– rezerwat “Wyspa na Jeziorze Przywidz”,
– Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie,
– Świat Labiryntów w polu kukurydzy w Blizinach,
– trasy rowerowe i nordic walking,
– kąpielisko na Jeziorze Przywidzkim’
– kamienne kręgi w Odrach,
– skansen we Wdzydzach Kiszewskich,
– zamek w Łapalicach,
– park miniatur w Stryszej Budzie,
– i wiele innych :).