Wioska SPA – kompleks do hydroterapii, chromoterapii, aromaterapii, muzykoterapi i haloterapii, zawiera zarówno hot tube – ogromną drewnianą balię do gorącej kąpieli z piecem wewnętrznym opalanym drewnem, jacuzzi – hydromasażem wodnym, hydromasażem powietrznym, zestawem do chromo terapii, zimną balią- czyli balią po saunie czy po bani ruskiej, prawdziwą drewnianą banię ruską opalana drewnem i Grotę Solną.  SPA to nic innego jak skrót łacińskiego „sanitas per aquam” – czyli zdrowie dzięki wodzie lub zdrowie poprzez wodę. Podczas relaksu w SPA wytwarzane endorfiny zmniejszają uczucie bólu i pozwalają na uzyskanie efektu całkowitego odprężenia i uczucie dobrego nastroju.

Balia kąpielowa i kąpiel w niej oraz korzystanie z bani ruskiej to nie tylko atrakcja turystyczna podczas wakacji w gospodarstwie agroturystycznym, ale również sposób życia. Balie i banie ruskie znane są od ponad 2 tysięcy lat, zarówno w Polsce jak reszcie krajów nadbałtyckich, a także w Chinach i Japonii. Są tradycyjnym sposobem utrzymania w zdrowiu i dobrym samopoczuciu ich użytkowników szczególnie w okresie zimowych chłodów. Odpowiednio korzystając zwiększamy odporność organizmu, hartujemy i odprężamy się; obniżamy ciśnienie krwi; zmniejszamy bóle stawów; odtruwamy i odchudzamy organizm, korzystnie wpływamy na drogi oddechowe, przemianę materii, zmniejszamy otyłość, i cellulit, wzmacniamy terapię bezsenności, a także przyjemnie i relaksująco spędzamy czas w towarzystwie rodziny i znajomych. Zarówno w bani jak i balii oferujemy możliwość aromaterapii, podczas której proponujemy mieszanki ziół i olejki, które w dużej mierze wytwarzamy sami  m.in. z lawendy uprawianej przez nas obok planowanego kompleksu do hydro i aromaterapii.

W Grocie Solnej panuje unikalny mikroklimat, nacechowany wyjątkową czystością bakteriologiczną, odpowiednią wilgotnością i temperaturą, który korzystnie wpływa na samopoczucie i ochronę zdrowia. Kuracje w Grocie Solnej zalecane są dla dorosłych i dla dzieci, w szczególności przy: chorobach dróg oddechowych, niedoczynności tarczycy, schorzeniach sercowo – naczyniowych, schorzeniach dermatologicznych, nerwicach i depresjach, różnego rodzajach alergiach, osłabionym systemie immunologicznym. Dodatkowo odpowiednie do wyciszenia i relaksacji oświetlenie groty, specjalnie dobrana muzyka płynąca w nienachalny sposób i wygodne fotele relaksacyjne pozwolą zapomnieć o otaczającej rzeczywistości do tego stopnia, iż po godzinnym relaksie użytkownicy naszej Groty Solnej poczują się tak, jak po kilkudniowym, udanym wypoczynku.

Bania ruska

Sauna

Banię ruską można porównać do łaźni parowej. Panuje tutaj niższa wilgotność powietrza niż w łaźni tureckiej, ale temperatura może być dużo wyższa.

czytaj więcej…

Gorąca balia

Gorąca balia

Balie wypełnione po brzegi wodą pełniły niegdyś funkcje wanien. Od kiedy po raz pierwszy drewnianą balię połączono z piecem opalanym drewnem, kąpiel stała się odprężającym, zdrowotnym rytuałem.

czytaj więcej…

Grota solna

Grota solna

Groty solne, zwane niekiedy solnymi pokojami to kopie kopalnianych komór solnych, które buduje się w celu odtworzenia ich unikalnego mikroklimatu.

czytaj więcej…